Vogue - Remix Milano 2016 Basın Bülteni

  1. Ana Sayfa
  2. Duyurular

Vogue - Remix Milano 2016 Basın Bülteni

ÜÇÜNCÜ EVRE VOGUE YETENEKLERİ ÜÇÜNCÜ YILDA ‘REMİX’ KÜRK TASARIM YARIŞMASI

Bu yılki hakemler Sara Maino, Veronica Etro, Tamu McPherson, Leah Perez ve Lory Yedid olacak.

Ocak 2016: Üst üste üçüncü kez, Vogue Talents, Uluslararası Kürk Federasyonu tarafından düzenlenen ve Vogue Talents ve MiFur tarafından desteklenen uluslararası moda tasarım yarışması için REMİX (IFF) ile ortak olacaktır.

IFF, yeni nesil tasarımcıların desteklenmesi için, becerilerinin geliştirilmesi ve kürk ile ilişkilerini keşfetmek için 2003 yılında REMİX’in açılışını yaptı. Bu yarışma, geleneksel ve online medya kanalları aracılığıyla son derece etkili, uluslararası kitleye erişerek yenilikçi tasarımları vitrine çıkarma imkanı sağlayıp dünya çapında tasarım yeteneklerini ortaya çıkarmaktadır   

Önceki finalistler endüstrideki ilişkilerini geliştirmiştir ve bazıları Dolce & Gabbana, Louis Vuitton ve Balmain gibi önemli markalarla çalışmaya başlamıştır. Geçen yılın birincisi Yusuf Kalem’in kendi tasarımları çeşitli reklam kampanyalarında kullanılmıştır. Ayrıca Vogue Italia ve Harpers Bazaar US için editöryal moda çekimleri yapılmıştır.

14 yıllık tarihinde ilk defa bu yıl REMİX, finalistleri ve tasarımlarını bir vitrin teması içinde sunacaktır; ‘kış bahçesi yetenekleri’. Tropikal bitki örtüsü ile birlikte kış bahçesi, gösteri için merkezi nokta olacaktır. REMIX’in nasıl rehberlik ettiği ve doğal malzemeler ile deneyimlerini oluştururken yetenekli kişileri nasıl yetiştirdiği yansıtılacaktır.

Son 12 tasarımcı seçilmiştir ve 3 Mart tarihinde son kararların verileceği Milano, Teatro Vetra yapılacak REMİX büyük finali için davet edilmişlerdir. Her tasarımcı kürk giysiler ve aksesuarlar ve diğer kürk olmayan öğeler olmak üzere üç tarzda bir sergi sunacaktır.

On iki finalistin isimleri şöyledir:

Santiago Navarro – Arjentin
Xuanxuan Li – Çin
Louisa Ogaard Reinholt Jakobsen – Danimarka
Joona Rautiainen & Anna Sarasoja - Finlandiya
Daniel Kohavi – İsrail
Sugimoto Chiharu - Japonya
Liesa Tops – Hollanda
Laura Farinacci - İsviçre
Ali Koc – Türkiye
Natalia Eyres – İngiltere
Edda Gimnes – İngiltere
Ari Naranchimeg – ABD
 

Vogue Italia Genel Yayın Yönetmeni Franca Sozzani, on yıldan fazla bir süredir genç tasarımcılar için bir beslenme yeri olmuştur: Bayan Sozzani, «Vogue Talents ile Vogue Italia genç yetenekli tasarımcıları desteklemeye devam ediyor, kendi kariyerlerinin bu aşamasında sektörden destek sağlamak esastır» ifadesini kullanmaktadır.

İyi bilinen endüstri figürlerinde REMİX’in var olması ve jüri koltuğuna oturması mutluluk sebebidir. Diğer jüri üyeleri; , Vogue Italia editörü ve Vogue Talents başkanı Sara Maino, Etro Woman kreatif direktörü Veronica Etro, yüksek profilli Amerikan blogger Tamu McPherson, All the Pretty Birds yazarı ve Milano merkezli sokak stili fotoğrafçısı, Shenkar’da moda tasarımı Bölüm Başkanı Leah Perez, ve Value Search ortağı Lory Yedid’dir.

REMİX’in üç kazananı Vogue Italia fotoğraf çekiminde önemli bir rol oynayacaktır, dünyanın önde gelen kürk ve Moda Tasarımcıları ile en iyi eğitimleri alacaktır ve tasarım deneme ve yenilikleri için malzeme temin edecektir.

 

Mark Oaten, CEO, IFF der ki: «Her yıl, REMİX’e gelen genç yetenekler kürk ile ilgili sınırları zorlamak için bu çok yönlü doğal malzemeleri icat etmeye devam ediyor. Vogue Italia bizi desteklemeye devam ediyor. Bu, genç tasarımcıların oluşturduğu işin kalitesinin kanıtıdır. Herhangi bir kazanan tasarımın Vogue Italia olarak yer alacağı bilinmektedir ve bu, bütün REMIX adayları için harika bir teşvik nedenidir. Oyunlarını üst seviyelerde oynayacaklarının garantisidir. »

Vogue Italia, Mart ve Nisan aylarındaki yayımlarında REMIX’I destekleyecektir ve sosyal medya kanalları üzerinden canlı yayın olacaktır.

Kurulduğu günden itibaren, 14 yıldan bu yana 25'den fazla ülkeden 1000'in üzerinde öğrenci bu yarışmaya katılmıştır. Önceki finalistler ve kazananlar şöyledir: Londra erkek Moda Haftasında Astrid Anderson, Dolce & Gabbana erkek giyim tasarımcısı Nicolas Martin Garcia, Haider Ackermann için ürün tasarımcısı Thom Barends, Patagonia için tasarımcı Sally Bohan ve Louis Vuitton erkek giyim ve kadın giyim tasarımcısı Roderick Buijs.

 

Mark Oaten şöyle der: « IFF’nin ve REMİX’in rolü genç tasarımcıları desteklemektir, böylece beceri ve deneyimlerini sunabilirler. Yeni kitleler arasında da kürk ile ilgili güçlü ve büyüyen bir talep vardır. Kadın giyimde SS 16 koleksiyonlarının kullanıldığı ve son zamanlarda erkek giyimde AW 16 koleksiyonlarının kullanıldığı her zamankinden daha çok görülmektedir - Burberry, Moncler ve Versace dahil ortalama % 63 tasarımcı bu malzemeyi kullanmaktadır - kürkün büyük bir trend olmaya devam ettiği ve parlak bir geleceğe sahip olduğu açıktır.»

 

Uluslararası Kürk Federasyonu (IFF) kürk ticaretinin bir sesidir. Parlamento Üyesi ve Avrupa Konseyi Üyesi, Mark Oaten CEO’dur. 60 yıl önce kurulan IFF kürk ticaretinin çıkarları korur, yeniliğe teşvik eder ve yüksek standartları korur ve kürk endüstrisine gerçekçi bir görüntü sunar. IFF, 44 ulusal kürk ticaret birliklerini ve 36 ülkeden kurumları temsil eder. Üyeleri bütün kürk tedarik zincirini oluşturur: çiftçiler, avcılar, müzayede evleri, tüccarlar, komisyoncular, alıcılar, kostümcüler ve boyacılar, tasarımcılar, üreticiler, toptancılar, pazarlama kurumları ve perakendeciler. Ulusal üye derneklerine ek olarak, Londra'da IFF Genel Merkezi ve Pekin ve Brüksel'de de şube ofisleri bulunmaktadır. IFF, vahşi ve çiftlik hayvanlarını koruma, ile ilgili belirlemiş ve kabul görmüş uygulamaları destekler. IFF, dünya çapında hayvanları koruma ile ilgili ses bilimsel araştırma ve diğer pratik hususları destekler ve mevzuatın uygulanmasına teşvik eder.

Special Thanks To:

AC Hotel Milano – Cotril – MiFur