Tarım ve Orman Bakanlığı Ziyareti

  1. Ana Sayfa
  2. Haberler
Tarım ve Orman Bakanlığı Ziyareti

Tarım ve Orman Bakanlığı Ziyareti

Sektörümüzün ithalat ve ihracat sürecinde karşılaştığı problem alanlarından biri olan “ CITES Kapsamdışı Uygunluk Belgesi” ne ilişkin sorunları görüşmek üzere Dernek Başkanımız Sayın Ali Yavuz BOYNUKISA, Yönetim Kurul Üyemiz Kadir KILIÇ ve İDMİB Heyeti ile birlikte Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Sayın M.Hadi TUNÇ Beyefendiyi Ankara’da bakanlıkta ziyaret ettik.
Yapılan ziyaret çok olumlu geçti. Sayın Bakan Yardımcımız CITES ile ilgili takdimlerimizi dinleyerek taleplerimize çözüm bulunması maksadıyla gerekli girişimlerde bulunacağının sözünü verdi.
Our Chairman Ali Yavuz BOYNUKISA, Board Member Kadir KILIÇ and IDMIB Delegation visited Deputy Minister of Agriculture and Forestry Mr. M.Hadi TUNÇ in Ankara. They discussed the problems related to “Out of Scope CITES Compliance Certificate” which is one of the problem areas faced by our sector in the import and export process. 
The visit was very positive. Our Deputy Minister has listened to our problems about CITES and promised to take necessary steps to find solutions to our demands.