VOGUE - REMİX MİLANO 2015

  1. Ana Sayfa
  2. Etkinlikler
  3. Uluslararası Faaliyetler
VOGUE - REMİX MİLANO 2015

VOGUE - REMİX MİLANO 2015

İtalya’nın Milano şehrinde 2003 yılından beri her yıl gerçekleştirilen moda tasarım yarışması REMİX’in 2015 Yılı birincisi KÜRK SANAYİCİLERİ ve İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’ni temsilen YUSUF KALEM oldu.

İtalya’nın Milano şehrinde Uluslararası Kürk Federasyonu (IFF) ve Vouge İtalia tarafından düzenlenen uluslararası moda ve tasarım yarışması REMİX’in bu yıl ki finali LA PELOTA’da dünyanın önde gelen tasarımcıları, modelleri ve çok sayıda seçkin davetlilerinin katılımıyla gerçekleşti.

25 ülkeden 60’ın üzerinde yarışmacının katıldığı elemelere profesyonel jüri tarafından seçilen 12 yarışmacı finale kaldı.  KÜRK SANAYİCİLERİ VE İŞ ADAMLARI DERNEĞİ’ni temsilen YUSUF KALEM ve YELDA ŞEBNEM EKER REMİX 2015 de finale kalma başarısı gösterdiler.

4 Mart 2015 tarihinde MİLANO LA PELOTA’da gerçekleşen finalin jürisi; Sara Maino ( Vogue Italia & Vogue Talents kıdemli editörü), Gian Luigi Paracchini (Corriere della Sera moda eleştirmeni ), Tamu McPherson (Amerikan bloggerı, All the Pretty Birds’de yazar ve sokak fotoğrafçısı), Gabriele Colangelo (Moda Tasarımcısı) ve Malcolm Mcinnes (Istituto Marangoni’de Eğitim Direktörü) 36 tasarım arasından YUSUF KALEM’in Belçika’daki bir sarayın tavanını süsleyen yeşil mücevher böceğinin kanatlarından esinlenen tasarımını birinci seçti. Altın ödülü Türkiye’nin kazandığı yarışmanın ikinciliğini Finlandiya’dan Sophie Salekari, üçüncülüğünü ise İtalya’dan Lorenzo Sisi aldı.