Başkandan

  1. Ana Sayfa
  2. Kurumsal
  3. Başkandan
Başkandan

Başkandan

      Değerli Üyelerimiz,  28 Mart 2019 tarihinde Derneğimizin 8 inci olağan Genel Kurulunda yapılan seçimle yeni Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerimiz seçilmiş ve görevlerine başlamıştır.

     Öncelikle önceki çok kıymetli Yönetim Kurulu üyelerine; kürk sektörünün gelişmesi ve karşılaştığı problemlerin çözümü ile derneğimizin kurumsal yapısının geliştirilmesi maksadıyla ortaya koydukları tüm çabalar için, üyelerimiz adına şükranlarımı sunuyorum. Kürk Sanayicileri ve İşadamları Derneği bundan sonra da aynı şekilde titiz ve başarıya odaklı anlayışla çalışmaya devam edecektir.

    Kürk sektörünün ham madde ithalatında karşılaştığı ÖTV sorunu 2019 Şubat ayından itibaren kaldırılarak firmalarımızın imalat gücüne katkı sağlanmıştır. Tüm emeği geçen kişi ve kurumlar ile bilhassa Hazine ve Maliye Bakanımız Sayın Berat ALBAYRAK’a üyelerimiz adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bununla birlikte ihracatının önemli bir kısmını turistik bölgelerdeki kürk ve deri mağazaları aracılığıyla yapan sektörümüzün bitmiş üründeki ÖTV sorunu henüz çözülememiştir. Bu adımın da atılması ile, ihracat odaklı olan firmalarımızın yurda döviz kazandırmak adına çok daha verimli çalışacakları her türlü şüpheden varestedir. Bu kapsamda bitmiş üründeki ÖTV sorunu ve sektörümüzün karşılaştığı diğer sorunların çözümü için Yönetim Kurulumuzun tüm üyelerinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştıklarını ve konu ile ilgili tüm kurum ve kişiler nezdinde girişimlerde bulunarak toplantılara katıldıklarını belirtmek isterim.

     Ayrıca yeni dönemde derneğimizin daha profesyonel bir anlayışla tüm üyelerimizle yegan yegan görüşerek yönetim de istişare prensibini uygulayacağını duyurmak isterim. Bu maksatla bizzat şahsım, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve dernek çalışanlarımız tarafından tüm üyelerimizle görüşmeler hali hazırda devam etmekte ve bundan sonra da devam edecektir. Saygılarımla. 20.09.2019